Plise (Pileli) Sineklik Sistemleri

      

Plise (Pileli) Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Plise (Pileli) Sineklik İmalatı Nasıl Yapılır?

  


 


Plise (Pileli) Sineklik Sistemleri

     Pileli (Plise) Sineklikler uygulandığı kapı ve pencerelerde bakım gerektirmeyen dekoratif sineklik tülüyle çok kolay kullanılabilen katlanabilir sistemdir. İçinde kullanılan tüller Polyester malzemeden %100 Yerli üretimdir. Plise (Pileli) Sineklik tülleri kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutularak muhafaza edilmelidir. Ayrıca sinekliğin 6 ayda 1 raylarının tozlarının alınması mekanizmanın rahat çalışmasını sağlamaktadır. Bu sinekliğinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Plise (Pileli) sineklik kullanım rahatlığı açısından en çok talep gören ürünlerdendir.

     Pileli (Plise) Sineklikler 28 mm lik  Standart model ve 18 mm lik Slim Model Olmak üzere iki farklı modelden oluşur. Slim model, doğramanızın dışında monoblok panjur veya yakın geçen bir korkuluk varsa tercih edilir. Pvc, Ahşap, Aluminyum vb. her türlü doğramada uygulanabilir. Farklı renk ve seçenekleriyle doğramanıza uyum sağlar. Balkon camlama önün de kullanılan rahatça toplanabilen sistemdir.

 


     Plise (Pileli) Sineklik kullanım mantığı yatay (sağa-sola) calışmasıdır. Dikey (aşağı-yukarı) çalışmaya uygun değildir. İmalat olarak 2 çeşidi yapılsada, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımı için yatay (sağa-sola) çalışması önerilir. Bunun nedeni sinekliğin hareketini sağlayan iplere dikey çalışmada daha fazla yük binmesi ve iplerin daha çabuk deforme olmasıdır. Ayrıca Plise (Pileli) Sineklik çift açılım olarakta üretilmektedir. Geniş ölçülerde ve çift kapı bulunan pvc doğramalarda tavsiye edilen sistem ortada birleşir olarak imal edilmektedir. Sineklik tüllerini ikiye ayıran sistem rüzgarda tüllerin deforme olmasını engellemektedir.

 

     Plise (Pileli) Sinekliğin içinde kullanılan malzemeler içerik olarak çalışmasında çok önemlidir. Plise  (Pileli) Sineklikte İple sürtünme sağlayan mazlemeler tamamen plastik olmalıdır. İçinde kullanılan metal malzemeler zamanla iplerin deforme olmasını ve kopmasını sağlamaktadır. Buda sistemi kullanılmaz hale getirmektedir. Ayrıca kullanılan iplerinde sürtünmeye karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Sinekliğin içinde piyasada çok farklı marka ipler kullanılmaktadır. Bizim önerdiğimiz ve sistemlerimizde kullandığımız ip markası Kord ipliktir. Ayrıca sineklik tüllerinin profile sabitlenmesiniz sağlayan Pvc Şeritlerin UV dayanımlı malzeme olması gerekmektedir. Bu özelliğe sahip olmayan pvc malzemeler sıcaktan büzüşerek kısalmakta ve tüllerinizi bozmaktadır. Sinekliğin içinde kullanılan polyester tüllerin UV dayanımlı kimyasallarla desteklenmesi gerekmektedir. Bunun nedeni polyester malzemenin dış ortamda ömrünün uzaltılmasıdır. Plise (Pileli) Sinekliğin plastik aksesuar malzemelerinin orjinal hammaddeden üretilmesi, platik aksesuarların ömrünü uzaktmaktadır. Pvc aksesuar setinin içinde bulunan rüzgar kancaları sinekliğinizin tülünü profile sabitleyerek tüllerin rüzgarda profil rayından çıkmamasını sağlamaktadır.

Renk Seçenekleri 

 


 

 

Plise (Pileli) Sineklil Profilleri 

 

Standart Plise (Pileli) Sineklik Profilleri

 STANDART-KASA-OPAKSTANDART-KANAT-OPAK

 Slim Plise (Pileli) Sineklik Profilleri

SLIM-KASA-OPAKSLIM-KANAT-OPAK

 

Plise (Pileli) Sineklik Aksesuarları

Plise-Pieli-Tul-Opak Plise-Pieli-Aksesuar-Opak  Plise-Pieli-Ip-Opak Plise-Pieli-Pvc-Bantl-Serit-Opak Plise-Pieli-Kapama-Contas-Opak

Pileli Sineklik malzemeleri satışımız mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki linklere tıklayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz!

 

 

 


 

  

 


 


 BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen