İçeriğe geç

Pvc Standart Camlı Akordeon (Katlanır) Kapı Sistemleri

Pvc Standart Camlı Akordeon (Katlanır) Kapı

Standart Akordeon Kapılar pvc malzemeden üretilmektedir.  Pvc malzemenin zemin rengi üzerine ahşap desenler verilerek daha estetik bir görüntü sağlanmaktadır. Düz Beyaz, Akağaç, Meşe, Ceviz ve Karaağaç renkleri mevcuttur. Üzerinde Plastik anahtarlı kilit standarttır. Bu sayede kapınızı kilitleyebilrsiniz. En olarak 87cm, 102cm gibi 15 cm aralıklı ölçülerde düz kapanmaktadır. Katlanmayı sağlayan ara bağlantılarda kapıyla aynı sert plastik kullanıldığından daha sağlamdır. Ray içerisinde hareket eden büyük tekerlekleri sayesinde daha rahat çalışmaktadır. İsteğe bağlı olarak rayı ve tekerlek bağlantılarını gizlemek için kapıda kullanılan dar panel ile pervaz yapılmaktadır.  Özellikle çok geniş ölçülerde kapının altına gümüş rengi veya altın rengi alüminyum ray ilave edilebilmektedir.  Akordeon Kapılar beton, fayans, ahşap veya metal yüzeylere kolayca monte edilmektedir. Dar alanlarda ve menteşeli kapıların açılmasına engel olan yerlerde Standart Akordeon Kapı tercih edilmektedir. Diğer kullanım alanları salon bölmeleri, tuvalet, banyo kapıları, elbise dolabı kapılarıdır. Akordeon kapıların uygulama yapılacak yüzeylerin düzgün ve temiz olması gerekmektedir. Eski kapı pervazlarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Ekonomik olması ve uygulamasının kolay olması tercih sebebidir. 

Pvc Akordeon (Katlanır) Kapı Kullanım ve Temizliği

Pvc Standart Akordeon Kapıların daha uzun ömürlü kullanımı açısından 6 ayda bir askı rayının içine vazalin sürülmesi uygundur. Temizliği için hafif nemli bezle silinmesi yeterlidir. Pvc Akordeon Kapıda sağlıklı öalışması için tavsiye edilen yükseklik ölçüsü 215 cm dir. Bunun üzerinde ölçüler imalat yapılabilmekte fakat dayanıklık açısından tavsiye edilmemektedir.En ölçüsü olarak tek kanat olarak 200 cm’e kadar tavsiye edilir. Çift kanat olarakta 400 cm’e kadar tavsiye edilen ölçülerdir. Daha büyük ölçiler imal edilebilmekte ama kullanım rahatlığı ve dayanıklılık açısından tavsiye edilmemektedir. Yükseklikte alternatif olarak sabit pano uygulaması yapılabilmektedir. 

Standart Camlı Akordeon Kapıda geniş panellere açılan boşluklara çerçeveyle plastik yarı şeffaf cam yerleştirilmektedir. Normal yükseklikteki bir kapıda yukarıdan aşağıya beş sıraya kadar cam koyulabilmektedir. Ayrıca 1-4 sıra arası camlı Standart Camlı kapılar Lüks Akordeon kapıya göre daha ekonomiktir. 

Pvc Akordeon (Katlanır) Kapı Renk Seçenekleri

Pilise Sineklik