İçeriğe geç

Sineklik Sistemleri

Sineklikler 5 farklı modelden oluşur. Bunlar Plise (Pileli) Sineklik, Stor Sineklik, Sürme Sineklik, Menteşeli & Sabit Sineklik, İçten Takma (Pratik) Sinekliktir. Kullanım yerleri ve fiyatlarına göre sineklik modelleri tercih edilir. Sineklikler farklı model ve çeşitleriyle her türlü pvc doğrama, demir doğrama, aluminyum doğrama ve ahşap doğramanın üzerine uygulanabilir. 

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Plise (Pileli) Sineklik Sistemleri

Plise (Pileli) Sinekliğin kullanım mantığı yatay (sağa-sola) çalışmasıdır. Dikey (aşağı-yukarı) çalışmaya uygun değildir. İmalat olarak 2 çeşidi yapılsa da, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımı için yatay (sağa-sola) çalışması önerilir. Plise (Pileli) sineklik kullanım rahatlığı açısından en çok talep gören ürünlerdendir. Özellikle kapılarda ve büyük ölçülerde Plise (Pileli) Sineklik tavsiye edilir. 

Stor Sineklik

Stor Sineklik Sistemleri

 Stor Sinekliğin kullanım mantığı Plise (Pileli) Sinekliğin aksine dikey (aşağı-yukarı) çalışmasıdır. Bu modelde de hem yatay (sağa-sola) hem dikey imalat yapılsada, önerilen kullanım şekli dikeydir (aşağı yukarı). Stor Sineklik daha çok pencere ölçülerinde tavsiye edilir. Kullanım rahatlığı ve sağlamlığı açısından tercih sebebidir. Yeni gelistirmiş olduğumuz stor sineklikte fren mekanizması sayesinde, sistem kutu içine yavaş yavaş toplanmakta ve sisteme zarar vermemektedir. Ayrıca kilitlemede kullanılan plastikler kaldırılarak kilitleme mekanizması komple alüminyuma çevrilmiştir. Buda sineklik ömrünün uzamasını sağlamaktadır.

Sürme Sineklik

Sürme Sineklik Sistemleri

Sürme Sineklik bir rayın üzerinde sağa sola hareket eden sabit kanattan oluşan sistemdir. Sürme sineklik tek kanat ve birbirinin üstünde çalışan iki kanat olarak iki modeldir. Çok büyük kapı ölçülerinde ve sürme pencere modellerinde tavsiye edilir.  İçinde Fberglass sineklik tülü ve ayrıca evcil hayvanlarınız (Kedi,Köpek) için Pet Sineklik tülü kullanılmaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlülük açısından tercih sebebidir.

İçten Takma Sineklik

İçten Takma (Pratik) Sineklik Sistemleri

İçten Takma (Pratik) Sineklik pencerelerinizin içine tak çıkar olarak kullanılan basit bir sistemdir. İçeriye doğru çıkartıldığı için pencereden çıkma ve dışarı düşçe ihtimalı yoktur. Ayrıca İçten Takma (Pratik sineklik) içerden herhangi bir darbeden dolayı dışarı açılmadığından evcil hayvanlar (Kedi,Köpek) için çözüm sunmaktadır. İçinde Fberglass sineklik tülü ve ayrıca evcil hayvanlarınız (Kedi,Köpek) için Pet Sineklik tülü kullanılmaktadır. İçten Takma (Pratik) Sineklik montajında pencerenize delik delme vidalama işlemi yapılmaz. Klipsler yardımızla pencereye sıkışarak monte edilir. Uygun fiyatlı olması ve temizliği kolay olmasıyla pencere ölçülerinde tercih sebebidir.

Sabit & Menteşeli Sineklik Sistemleri

Sabit & Menteşeli Sineklik Sistemleri

     Menteşeli Sineklik Dışa ve İçe açılan modelleriyle ikiye ayrılır. Piyasada uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilen sineklik modelidir.  İçinde Fberglass sineklik tülü ve ayrıca evcil hayvanlarınız (Kedi,Köpek) için Pet Sineklik tülü kullanılmaktadır. İçe açılan modelde menteşeli sinekliğin üstüne artı kasa yapılarak sinekliğin içeri açılması sağlanır. Evcil hayvanlar (Kedi, Köpekler) için içe açılan model tavsiye edilir.

Sineklikler hazırda bulunan 12 renk ve doğramanıza özel renk seçenekleriyle pencerenize uygun hale getirilir. Sinekliklerde modellerine göre Fiberglass ve Polyester içerikli tüller kullanılmaktadır. 

     Sivrisinekler ve haşerelere karşı sinekliler haricinde hiçbir ürün doğal ve sağlıklı değildir. Sineklikler maliyet olarak düşük maliyette olması, kullanımının kolay olması, fazla bakıma ihtiyaç duyulmaması, kolay temizlenmesi gibi avantajları öncelikli tercih sebebidir

Pilise Sineklik